Hakkında

İSMEK, 1996 yılında, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN döneminde bir sosyal doku projesi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

İlk yıl 3 merkezde, 3 branşta, 141 öğrenci ile başlayan eğitimler, 2016-2017 eğitim dönemi itibariyle İstanbul’un 38 ilçesinde, 235 merkezde, 540 branşta, 2 milyon 335 bini aşkın öğrenciye ulaşmıştır.

Bu haliyle birçok üniversitenin öğrenci sayısından daha fazla sayıda öğrenciye sahip olan İSMEK, gerek kursların ve katılımcıların sayısı, gerekse eğitim branşlarının çeşitliliği ve bu eğitimler sonunda ortaya konan kaliteli ürünlerle adeta Türkiye’nin en büyük “Halk Üniversitesi” haline gelmiştir. Bugün İSMEK, ülkemizde olduğu kadar bütün dünyada da model olarak kabul edilen bir kurum konumundadır.

3-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri
4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri – (Planlaması Yapılıyor)
Ahşap Yakma Tekniği (Pyrogravure)
Almanca Seviye A1
Almanca Seviye A2
Arapça Seviye A1
Arapça Seviye A2
Çağrı Merkezi Elemanı
Çeyiz Ürünleri Hazırlama
Dekoratif Ahşap Süsleme
Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama
Ebru
Elde Kurdela İşi
Etek Dikimi
Hesap İşi
İğne Oyası
İngilizce Seviye A1
İngilizce Seviye A2
Jel Mum Yapımı – (Planlaması Yapılıyor)
Kadın Dış Giysileri Dikimi
Kadın Giysileri Dikimi
Karakalem
Koltuk Sandalye Giydirme
Nevresim Takımları Dikimi
Osmanlıcada Kolay Metinler – (Planlaması Yapılıyor)
Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama
Pardesü Trençkot Dikimi
Takılar (Misinalı – Çivili – Örme -Düğümlü)
Tel Kırma
Tezhip
Türk Halk Oyunları (Her yöre için ayrı)
Yatak Örtüleri Dikimi

Kayıtlarımız artık online sistem üzerinden alınmaktadır. Kesin kayıt tarihini www.ismek.org sayfasından takip edebilirsiniz.

Ulaşım Bilgileri

Yönetici Adı : RABİA ŞEBNEM ŞAHİN
E-posta : [email protected]
Telefon : 0212 551 77 07
Adres : Merkez Mahallesi, 29 Ekim Caddesi No:30 Kat:1 ( DR.Enver Ören Kültür Merkezi Çobançeşme ) Bahçelievler / İSTANBUL
Eğitimci Sayısı : 19

8 YORUMLAR

  1. Başta belediye başkanımıza ve bu kursları bize vesile kılan tum calışanlara hocalara personel calışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum bir ev hanımı olarak bizleri bu tarz kurslara yönettiginiz icin iyiki varsınız

  2. İsmek kursları oldukça başarılı ve öğretmenler sanki öğrenciymiş gibi anlatıyor yani gerekirse cocuk bile oluyor çok teşekkür ederiz buradan Madam hocaya. İyi günler.

  3. çok başarılı ve kaliteli hocaları var. ben boş vakitlerimi değerlendirip kendimi geliştiriyorum çok memnun kaldım.hocaları çok güzel anlatıyor.

  4. ismek kursu çok başarılı ve güzel kendimi geliştirmek için çok güzel fırsat değişik alanlarda kurslar var hangisini istiyorsan ona gidebiliyorsun hocaları çok güzel anlatıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here