İSMEK, 1996 yılında, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN döneminde bir sosyal doku projesi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

İlk yıl 3 merkezde, 3 branşta, 141 öğrenci ile başlayan eğitimler, 2016-2017 eğitim dönemi itibariyle İstanbul’un 38 ilçesinde, 235 merkezde, 540 branşta, 2 milyon 335 bini aşkın öğrenciye ulaşmıştır.

Bu haliyle birçok üniversitenin öğrenci sayısından daha fazla sayıda öğrenciye sahip olan İSMEK, gerek kursların ve katılımcıların sayısı, gerekse eğitim branşlarının çeşitliliği ve bu eğitimler sonunda ortaya konan kaliteli ürünlerle adeta Türkiye’nin en büyük “Halk Üniversitesi” haline gelmiştir. Bugün İSMEK, ülkemizde olduğu kadar bütün dünyada da model olarak kabul edilen bir kurum konumundadır.


Bahçelievler İlçemiz’de toplamda 9 tane İSMEK Kursu bulunmaktadır.Aşağıda Belirtilmiştir üzerine tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bahçelievler Çalışlar İSMEK Kursu

Bahçelievler Çalışlar Spor Eğitim Merkezi

Bahçelievler Çobançeşme İSMEK Kursu

Bahçelievler Kocasinan İSMEK Kursu

Bahçelievler Siyavuşpaşa İSMEK Kursu

Bahçelievler Soğanlı İSMEK Kursu

Bahçelievler Şirinevler İSMEK Kursu

Bahçelievler Yenibosna Meslekli Uzmanlık Merkezi

Bahçelievler Yenibosna Spor Eğitim Merkezi

11 YORUMLAR

  1. Sadece mesleki eğitimler ile sınırlı kalmadan sanat hayatına atılmak isteyen yeteneklerini ortaya çıkarmak isteyen insanlar içinde yine çok özel imkanları seferber etmiş durumda bu tarz kursları degerlendirmemiz lazım

  2. İsmek tüm insanlar için hizmet verdiğini kanıtlayan bir uygulama engelli vatandaşlarımıza sağladığı imkanlardır Onlar için özel kurslar hazırlamıştır bunu Doktor raporu ile engelli olduğu kanıtlanmış vatandaşlarımıza bu kurslarda eğitimler verilmektedir.

  3. biz bu kurslara ücretsiz gidiyoruz ama cebimizden dolaylı olarak çıkıyor bu paralar işin aslını astarını bilmiyoruz tabii eger öyle bişey varsa ahirette hesabı sorulacaktır herşeye rağmen güzel bir uygulama bence

  4. Kendimi çok mutsuz ve beceriksiz hissediyordum bu kursu duydum ve başladım yaoamadigim ne varsa yaptım kendimi çok daha iyi hissediyorum ben bunu yapamam demeyin Bahçelievler ismek kursuna gelin sizde anlicaksiniz pes dedirtecek halde ilginç aktiveteleri var kesinlikle denemelisiniz,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here