Noterler Ne İşe Yararlar ?

Bakırköy 10.Noterliği Noterlerin tarih içindeki görevleri,kişileri kanunların karmaşık yorumlarından korumak,kişisel çıkarlarını mahkemelere gitmeden garanti altına almak olarak özetlenebilir.Noterlerin yaptıkları her işlem hukuksaldır,hukuk için geçerli bir delil teşkil ederler.

Noterler Ne İş Yaparlar ?

Ev,arsa,taşıt gibi taşınmazların satış sözleşmeleri,yabancı dildeki belgelerin tercümeleri noter onayından geçtikten sonra hukuki geçerlilik kazanırlar.Hakimler bunları bir daha araştırmak gereğini duymazlar.Noterler imza,mühür ve işaretlerin kişiye ait olduğunu onaylar,onların adına protesto,ihbarname,ve ihtarname gönderir,evrakların asıllarından örnekler çıkararak kopyalara da asılları gibi resmiyet kazandırırlar.

Noterlerin çalışma sahaları çok geniştir,hatta bir sınırdan bile bahsedilemez.İnsan ve hukukun olabileceği her yerde notere ihtiyaç vardır.Davet edildiklerinde kura,seçin ve toplantılarda hazır bulunur,saklanmak veya bir şahsa verilmek üzere getirilen emanetleri saklar,şirketin kanunlara göre tutulması gereken defterlerini onaylar,vasiyetnameleri,vekaletnameleri düzenler ve kopyalarını saklarlar.

Çalışma Saatleri : 08:30 – 17:00
12:30 – 13:00 Öğle Arası saati

Adres Bilgileri

Noterlik Adı : Bakırköy 10
Adı Soyadı : Kadir PEKDEMİR
Noterlik Sınıfı : 1
Noter Sınıfı : 1
Asıl/Vekil : A
Telefon : 0 212 441 98 05
Faks : 0 212 441 95 56
Adres : Siyavuşpaşa Mahallesi, Barbaros Caddes, No:38 34580 Bahçelievler / İSTANBUL

Harita Bilgileri

3 YORUMLAR

  1. Bakırköy 10 Noter Sistem cok yavaş sürekli arıza veriyo tüm gün beklenmez allahtan calışanları güler yüzle durumu acıklıyolar yoğunluk sebebiyle deniliyo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here