Noterler Ne İşe Yararlar ?

Bakırköy 14.Noterliği Noterlerin tarih içindeki görevleri,kişileri kanunların karmaşık yorumlarından korumak,kişisel çıkarlarını mahkemelere gitmeden garanti altına almak olarak özetlenebilir.Noterlerin yaptıkları her işlem hukuksaldır,hukuk için geçerli bir delil teşkil ederler.

Noterler Ne İş Yaparlar ?

Ev,arsa,taşıt gibi taşınmazların satış sözleşmeleri,yabancı dildeki belgelerin tercümeleri noter onayından geçtikten sonra hukuki geçerlilik kazanırlar.Hakimler bunları bir daha araştırmak gereğini duymazlar.Noterler imza,mühür ve işaretlerin kişiye ait olduğunu onaylar,onların adına protesto,ihbarname,ve ihtarname gönderir,evrakların asıllarından örnekler çıkararak kopyalara da asılları gibi resmiyet kazandırırlar.

Noterlerin çalışma sahaları çok geniştir,hatta bir sınırdan bile bahsedilemez.İnsan ve hukukun olabileceği her yerde notere ihtiyaç vardır.Davet edildiklerinde kura,seçin ve toplantılarda hazır bulunur,saklanmak veya bir şahsa verilmek üzere getirilen emanetleri saklar,şirketin kanunlara göre tutulması gereken defterlerini onaylar,vasiyetnameleri,vekaletnameleri düzenler ve kopyalarını saklarlar.

Çalışma Saatleri : 08:30 – 17:00
12:30 – 13:00 Öğle Arası saati

Adres Bilgileri

Noterlik Adı : Bakırköy 14
Adı Soyadı : Müberra GEZER ÇETİN
Noterlik Sınıfı : 1
Noter Sınıfı : 1
Asıl/Vekil : A
Telefon : 0 212 503 62 99
Faks : 0 212 503 61 83
Adres : Yıldırım Beyazıt Caddesi, Kumrulu Sokak, Saray İş Merkezi No:2 K:1 Yenibosna 34520 Bahçelievler / İSTANBUL

Harita Bilgileri

4 YORUMLAR

  1. Devlet diresi olmasına ragmen temiz ortam sıra sıkıntısı yok denile bilir gittiyimde işlerimi cabucak hallediyolar işim gereyi sık gidiyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here