Noterler Ne İşe Yararlar ?

Bakırköy 42.Noterliği Noterlerin tarih içindeki görevleri,kişileri kanunların karmaşık yorumlarından korumak,kişisel çıkarlarını mahkemelere gitmeden garanti altına almak olarak özetlenebilir.Noterlerin yaptıkları her işlem hukuksaldır,hukuk için geçerli bir delil teşkil ederler.

Noterler Ne İş Yaparlar ?

Ev,arsa,taşıt gibi taşınmazların satış sözleşmeleri,yabancı dildeki belgelerin tercümeleri noter onayından geçtikten sonra hukuki geçerlilik kazanırlar.Hakimler bunları bir daha araştırmak gereğini duymazlar.Noterler imza,mühür ve işaretlerin kişiye ait olduğunu onaylar,onların adına protesto,ihbarname,ve ihtarname gönderir,evrakların asıllarından örnekler çıkararak kopyalara da asılları gibi resmiyet kazandırırlar.

Noterlerin çalışma sahaları çok geniştir,hatta bir sınırdan bile bahsedilemez.İnsan ve hukukun olabileceği her yerde notere ihtiyaç vardır.Davet edildiklerinde kura,seçin ve toplantılarda hazır bulunur,saklanmak veya bir şahsa verilmek üzere getirilen emanetleri saklar,şirketin kanunlara göre tutulması gereken defterlerini onaylar,vasiyetnameleri,vekaletnameleri düzenler ve kopyalarını saklarlar.

Çalışma Saatleri : 08:30 – 17:00
12:30 – 13:00 Öğle Arası saati

Adres Bilgileri

Noterlik Adı : Bakırköy 42
Adı Soyadı : Meral KORKMAZ
Noterlik Sınıfı : 1
Noter Sınıfı : 1
Asıl/Vekil : A
Telefon : 0 212 655 60 40
Faks : 0 212 655 60 45
Adres : Kocasinan Merkez Mahallesi, Malazgirt Caddesi Akşar Stesi A-2 Blok No:63 Bahçelievler / İSTANBUL

Harita Bilgileri

3 YORUMLAR

  1. Ben adalet mezunuyum ve şu an noterlikte çalışıyorum işimden memnunum çok dikkat istiyen sitresli ama devlet dairesi olması benim icin yeterli

  2. Bakırkoy 42 Noter’e gittim seyfettin bey’in dediği gibi evrak ücretleri uygun olabilir aslında ama değer sıra derdi cekmiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here