Noterler Ne İşe Yararlar ?

Bakırköy 5.Noterliği Noterlerin tarih içindeki görevleri,kişileri kanunların karmaşık yorumlarından korumak,kişisel çıkarlarını mahkemelere gitmeden garanti altına almak olarak özetlenebilir.Noterlerin yaptıkları her işlem hukuksaldır,hukuk için geçerli bir delil teşkil ederler.

Noterler Ne İş Yaparlar ?

Ev,arsa,taşıt gibi taşınmazların satış sözleşmeleri,yabancı dildeki belgelerin tercümeleri noter onayından geçtikten sonra hukuki geçerlilik kazanırlar.Hakimler bunları bir daha araştırmak gereğini duymazlar.Noterler imza,mühür ve işaretlerin kişiye ait olduğunu onaylar,onların adına protesto,ihbarname,ve ihtarname gönderir,evrakların asıllarından örnekler çıkararak kopyalara da asılları gibi resmiyet kazandırırlar.

Noterlerin çalışma sahaları çok geniştir,hatta bir sınırdan bile bahsedilemez.İnsan ve hukukun olabileceği her yerde notere ihtiyaç vardır.Davet edildiklerinde kura,seçin ve toplantılarda hazır bulunur,saklanmak veya bir şahsa verilmek üzere getirilen emanetleri saklar,şirketin kanunlara göre tutulması gereken defterlerini onaylar,vasiyetnameleri,vekaletnameleri düzenler ve kopyalarını saklarlar.

Çalışma Saatleri : 08:30 – 17:00
12:30 – 13:00 Öğle Arası saati

Adres Bilgileri

Noterlik Adı : Bakırköy 5
Adı Soyadı : Nazmiye EROL
Noterlik Sınıfı : 1
Noter Sınıfı : 1
Asıl/Vekil : A
Telefon : 0 212 556 77 77
Faks : 0 212 643 71 40
Adres : Adnan Kahveci Bulvarı, Eski Londra Asfaltı Dr.Cavit Bey Apartmanı No:39/2 34590 Bahçelievler / İSTANBUL

Harita Bilgileri

6 YORUMLAR

  1. Merhaba arkadaşlar ben 7 yıl imzaya yetkili yeminli katiplik yaptım Lise mezunuda alabiliyorlar yalnız bu işi yapcak arkadaşlar işin aşırı dikkat ve sorumluluk gerektiren bir iş olduğunu söyleye bilirim senelerdir bu işin icindeyim hala dikkatli calışiyorum

  2. Çalışanlardan Tülin diye bir bayan sayesinde kavgaların eksik olmadığı keyfi olmazsa işleminizin yapılmadığı astığım astık kestiğim kestik olan noterlik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here