Basın Sitesi Bilgi Evi

Bilgi Evi Hakkında;

Basın Sitesi Bilgi Evi 2012 yılı ekim ayında açılan Basın Sitesi Bilgi Evimiz’de çocuklarımızın gelişimi için gerekli tüm fiziki şartlar yeterli seviyededir. 16 adet bilgisayar, 3200 kitap , etüt ve ders odaları ve mini sinema salonu mevcuttur.

Birimlerimiz

Gençler! Bahçelievler Bilgi Evleri, okul dışındaki vakitlerinizi faydalı, eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle geçirebileceğiniz şekilde sizler için tasarlanmıştır.

Kütüphaneler

Üyelerimizin ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte ve sayıda kitap bulunmaktadır. Kitaplar üyelerin rahatlıkla ulaşıp alabilecekleri noktalarda bulunmakta olup, üyelerimiz okumak istedikleri kitapları seçerek kütüphanede vakit geçirebilmektedirler. Üyelerimiz ayrıca ödev ve araştırmalarını kütüphanede bulunan kaynaklardan faydalanarak yapabilmektedirler. Kütüphane personelimiz üyelerin talepleri doğrultusunda kitap bulma veya ödev araştırma konularında yardımcı olmaktadır. Okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için öğrenciler öncelikle Kütüphane Bölümü’ne yönlendirilmektedir. Üyelerimiz ayrıca 15 gün süreyle kitap ödünç alabilmektedirler.

Bilgisayar Laboratuvarı

Üyelerimiz kendileri için özel olarak düzenlenen Bilgisayar Laboratuarları’nda internetten ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Temiz internet sayesinde araştırmalarını güvenli şekilde yapabilir, ödevlerinin çıktısını alabilir ve bilgisayar konusunda kendilerini geliştirebilirler.

Atölyeler

Üyelerimizin kulüp faaliyetlerini yürüttükleri, zekâ oyunları oynadıkları sosyal aktivite mekânlarıdır. Atölyelerimiz üyelerimizin dünyalarını yansıttıkları ve kendilerini en iyi ifade ettiği yerlerdir. Atölye çalışmaları haftalık program doğrultusunda yürütülmektedir. Üyelerimizin yapmış olduğu resim, el sanatları, şiir, kompozisyon ve araştırma çalışmaları Bilgi Evi panolarımızda sergilenerek üyelerimizin yeteneklerini göstermelerine fırsat verilmektedir.

Üyelik için Gerekli Şart ve Evraklar;

 • Bahçelievler’de ikametgah etmek.
 • Bahçelievler’de okul’da öğrenci olmak.
 • 3 adet Vesikalık Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Bahçelievler Bilgi Evleri haftaiçi her gün ve Cumartesi günleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Bilgi Evi İletişim Bilgileri

Adres: Bahçelievler Mahallesi, Ferit Selim Paşa Caddesi, Bülent Gök Sağlık Ocağı Yanı Bahçelievler / İSTANBUL
Telefon: 0212 506 60 61

Bilgi Evi Krokisi

 

18 YORUMLAR

 1. Bilgi evlerini seviyoruz hizmetlerinin devamını diler başarının devamını dilerim.Dersleere çok faydası var memnunuz. Kurs kontenjanı sınırlı olduğu için etütlere geliyoruz

 2. Bilgi evimizin çocukalrımıza okul sonrası derslerine katkılarından dolayı onların derslerine ve aktivitelerine olan katkıları için çok çok teşekkür ederim

 3. Okulumuzdan sonra çocuklarımıza her konuda hem ders hem diğer faaliyetler olsun çocuklarımıza özgüven konusunda da yadımcı olduğunuzu düşünüyorum

 4. Bilgi evleri ve kültür merkezleri olarak faaliyetlerden çok memnunuz çocuklarımızın gelişimi sosyal olsun ders programları olsun verim alıyoruz.

  • Evet evet elinden geleni yapıyorlar ve gözüm arkada kalmıyor ona seviniyorum sizlere teşekkür ederim sizin yorumlarınız sayesinde kızımı güvenerek yazdırdım daha 5 e gidiyor da güvenemiyorum gitmesine gelmesine bilgi evinden cıktığında öğretmenimiz sağolsun arıyor geldimi haber veriyor çok teşekkür ederim.

 5. Bilgi evi çok başarılı çocuğum boş vakitlerinde zamanını hep orada geçiriyor ve derslerine çok yardımcı oluyor. hocaları da çok ilgileniyorlar.

 6. basın sitesi bilgi evine biz geliyoruz arkadaslarımla orada ders çalısıyorus ve hergün 1 saat orada gelişiyoruz araştırma yapıyoruz ve ders işliyoruz 20 dk ben teşekkür ederim hocalarıma ve yetkililere ayrı teşekkür ediyorum.

 7. bilgi evi olarak çok iyi bir bilgi evidir araç gerecleride var maşallah oğlumda oradan cıkmayı bilmiyor 🙂 iyi iyi çalışması hayırlı işler siteyi beğenerek takip ediyoruz 🙂

 8. Basın sitesi bilgi evi başarılı güzel konforlu severek katılıyoruz üyesiyim ve her gün dersimi yapıp çıkıyorum yetkililere teşekkürler bilgi evimizi yayınladıkları için kolay gelsin.

 9. Belediye veterinerligi icin sikayetimle hemen yardımcı oldular yönlendirdiler, saolsunlar tesekkuler, bilgi evinde yardımcı olmaları harika.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here