ÇOBANÇEŞME BİLGİ EVİ

Çobançeşme Bilgi Evi, 150 m²’lik Bilgi Evimiz 1 atölye odası, 1 kütüphane ve 1 bilgisayar laboratuarından oluşan birimleriyle hizmet vermektedir. Bilgisayar laboratuarımızda 24 bilgisayar ve kütüphanemizde 2300 kitap bulunmaktadır. Toplam üye sayısı: 3300, ortalama aylık faydalanan kişi sayısı: 2500’dir.

Birimlerimiz

Gençler! Bahçelievler Bilgi Evleri, okul dışındaki vakitlerinizi faydalı, eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle geçirebileceğiniz şekilde sizler için tasarlanmıştır.

Kütüphaneler

Üyelerimizin ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte ve sayıda kitap bulunmaktadır. Kitaplar üyelerin rahatlıkla ulaşıp alabilecekleri noktalarda bulunmakta olup, üyelerimiz okumak istedikleri kitapları seçerek kütüphanede vakit geçirebilmektedirler. Üyelerimiz ayrıca ödev ve araştırmalarını kütüphanede bulunan kaynaklardan faydalanarak yapabilmektedirler. Kütüphane personelimiz üyelerin talepleri doğrultusunda kitap bulma veya ödev araştırma konularında yardımcı olmaktadır. Okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için öğrenciler öncelikle Kütüphane Bölümü’ne yönlendirilmektedir. Üyelerimiz ayrıca 15 gün süreyle kitap ödünç alabilmektedirler.

Bilgisayar Laboratuvarı

Üyelerimiz kendileri için özel olarak düzenlenen Bilgisayar Laboratuarları’nda internetten ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Temiz internet sayesinde araştırmalarını güvenli şekilde yapabilir, ödevlerinin çıktısını alabilir ve bilgisayar konusunda kendilerini geliştirebilirler.

Atölyeler

Üyelerimizin kulüp faaliyetlerini yürüttükleri, zekâ oyunları oynadıkları sosyal aktivite mekânlarıdır. Atölyelerimiz üyelerimizin dünyalarını yansıttıkları ve kendilerini en iyi ifade ettiği yerlerdir. Atölye çalışmaları haftalık program doğrultusunda yürütülmektedir. Üyelerimizin yapmış olduğu resim, el sanatları, şiir, kompozisyon ve araştırma çalışmaları Bilgi Evi panolarımızda sergilenerek üyelerimizin yeteneklerini göstermelerine fırsat verilmektedir.

Üyelik için Gerekli Şart ve Evraklar;

  • Bahçelievler’de ikametgah etmek.
  • Bahçelievler’de okul’da öğrenci olmak.
  • 3 adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Bahçelievler Bilgi Evleri haftaiçi her gün ve Cumartesi günleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Bilgi Evi İletişim Bilgileri

Adres: Fatih Caddesi, İbrahimpaşa Sokak Çobançeşme / Bahçelievler / İSTANBUL
Telefon: 0 212 552 67 55 – 0 212 552 67 56

Bilgi Evi Krokisi

 

14 YORUMLAR

  1. Sevgili Çobançeşme Bilgi Evi öğretmenleri müdüresi ve calışanları bu kuruluşta sizleri tanımak cok güzel cocuguma dersleri hakkında cok yardımcı oluyosunuz sizleri iyiki tanımışım güler yüzlü birer eyitmensiniz iyiki varsınız

  2. çobançeşme’de oturuyorum her gün 2 saat gidip ödevlerimi yapıyorum başarılı bir bilgi evi hocalarıda iyi 🙂 mutluyum her ödevim olduğu zaman kolayca yapabiliyorum teşekkürler bahçelievler.

  3. Tercih ve tavsiye ederim çünki hocalarımız bize çok iyi ödevler veriyor ve ödevi çok kolaylaştırıyor çobançeşme bilgi evi 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here