Bilgi Evi Hakkında

Kocasinan Bilgi Evi, Minik çocuklarımıza Bilgisayar Sınıfı, Etüt Odaları ve Zengin Kütüphane arşivi ile (1850 adet kitap ) hizmet vermeye devam ediyor.

Birimlerimiz

Gençler! Bahçelievler Bilgi Evleri, okul dışındaki vakitlerinizi faydalı, eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle geçirebileceğiniz şekilde sizler için tasarlanmıştır.

Kütüphaneler

Üyelerimizin ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte ve sayıda kitap bulunmaktadır. Kitaplar üyelerin rahatlıkla ulaşıp alabilecekleri noktalarda bulunmakta olup, üyelerimiz okumak istedikleri kitapları seçerek kütüphanede vakit geçirebilmektedirler. Üyelerimiz ayrıca ödev ve araştırmalarını kütüphanede bulunan kaynaklardan faydalanarak yapabilmektedirler. Kütüphane personelimiz üyelerin talepleri doğrultusunda kitap bulma veya ödev araştırma konularında yardımcı olmaktadır. Okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için öğrenciler öncelikle Kütüphane Bölümü’ne yönlendirilmektedir. Üyelerimiz ayrıca 15 gün süreyle kitap ödünç alabilmektedirler.

Bilgisayar Laboratuvarı

Üyelerimiz kendileri için özel olarak düzenlenen Bilgisayar Laboratuarları’nda internetten ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Temiz internet sayesinde araştırmalarını güvenli şekilde yapabilir, ödevlerinin çıktısını alabilir ve bilgisayar konusunda kendilerini geliştirebilirler.

Atölyeler

Üyelerimizin kulüp faaliyetlerini yürüttükleri, zekâ oyunları oynadıkları sosyal aktivite mekânlarıdır. Atölyelerimiz üyelerimizin dünyalarını yansıttıkları ve kendilerini en iyi ifade ettiği yerlerdir. Atölye çalışmaları haftalık program doğrultusunda yürütülmektedir. Üyelerimizin yapmış olduğu resim, el sanatları, şiir, kompozisyon ve araştırma çalışmaları Bilgi Evi panolarımızda sergilenerek üyelerimizin yeteneklerini göstermelerine fırsat verilmektedir.

Üyelik için Gerekli Şart ve Evraklar

  • Bahçelievler’de ikametgah etmek.

  • Bahçelievler’de okul’da öğrenci olmak.

  • 3 adet Vesikalık Fotoğraf

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi[/box]

Bilgi evlerimiz Hafta içi hergün ve Cumartesi günleri 09:00 ila 18:00 arası hizmet verebilmektedir.

Bilgi Evi İletişim Bilgileri

Adres: Kocasinan Merkez Mahallesi, Bağcılar Karayolu Caddesi No:2 Bahçelievler / İSTANBUL
Telefon: 0212 474 22 69

Bilgi Evi Krokisi

18 YORUMLAR

  1. Oğlum Kerem’in okuluna katkıda bulunacağına inanıyorum. Oğlum ilkokulundan ziyade bilgi evinin çok seviyor anne ben hep burada okuyayım diyor yani oğlum hayatına çok katkıda bulunacağına inanıyor. Personeline çalışanına öğretmenlerine güveniyorum

  2. Kocasinan Bilgi Evi başarılı bir bilgi evi ve her vatandaşa soylediğim gibi bilgi evi cocuklara hem bilgi öğretiyor hemde tadında bırakıyor harika bence.

  3. Kocasinan bilgi evi çok başarılı bir bilgi evi çocuğumu derslerine yardımcı olması açısından gönderiyorum.çok memnunum.Kendisi de çok memnun.hocalarını çok seviyor ve hocaları çocuklara çok değer veriyor.

  4. kocasinan başarılı bir bilgi evi ben şahsen her gün gidip ödevimi yapıp eve gidiyorum.Bir şeyler araştırıyorum ama çok güzel ve sakin bir yer bilgisayarlarından tut a4 kağıdına kadar araç gereç leri var teşekkü ediyorum ve hocalarımın hepsine değer veriyorum.

  5. Çok güzel bir bilgi evidir ve ayrıca hocalarıda güzeldir eğitip öğretiyorlar ahlaklı üye öğrencileri var ve ben tavsiye ederim 🙂

  6. Kocasinan bilgi evi başarılı ve iyi ben beğeniyorum her gün dersimi yapıyor ve oradaki malzemeleri kullanıyorum hocalarımızda yardımcı oluyır 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here