Okulumuz’un Tarihçesi

Mustafa Nevzat Pısak Mesleki Eğitim Merkezi İstanbul´da faaliyete başlayan ilk 5 merkezden birisi olan okulumuz, 22 Mayıs 1982 yılında Bakırköy Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde Bakırköy Ç.E.M. adıyla faaliyete başlamıştır.

15 Eylül 1991’de Doğu Sanayi Sitesi yönetim binasının 2. katında yer temin edilmesi üzerine Merkezimizin adı Doğu Sanayi Ç.E.M. olarak değişmiş ve bağımsız Müdürlük olmuştur.

2 Eylül 1999’da Çobançeşme İ.Ö.Okulunun kullanılmayan eski binası geçici olarak tahsis edilmiş; yoğun bir onarımdan geçirilen binada 2 öğretim yılı hizmet verilmiştir.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayi A.Ş. ve Pak Holding A.Ş. tarafından, merhum Mustafa Nevzat Pısak anısına bağış olarak yapılan şu an içinde bulunduğumuz bina teslim alınmış, 14 Ocak 2001’den itibaren Merkezimizin adı “Mustafa NevzatPısak Ç.E.M.” olarak değiştirilmiştir.

29/06/2001 tarih ve 4702 sayılı kanunla 3308 Sayılı Meslek Eğitimi Kanunu’nda yapılan değişiklik gereğince “Mustafa Nevzat Pısak Mesleki Eğitim Merkezi” adı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Mesleki Eğitim;

Kalfalık Eğitimi
Ustalık Eğitimi
Usta Öğreticilik Eğitimi
MESLEK DALLARI

Kadromuz

Müdürümüz : Bekir ERGÜN

Müdür Yardımcılarımız : Mahmut Faruk GÖKALP, Muzaffer YOLTAY, Sümeyye GÜRGENÇ

Okulumuz’un Krokisi

Okulumuz’un İletişim Bilgileri

Telefon Numarası : 0212 639 17 15
Fax Numarası     : 0212 503 87 28
Website Adresi : http://mnpmem.meb.k12.tr
Okul Adresimiz   : Yenibosna Merkez Mah. Prof. Dr. Mustafa Nevzat Pısak Cad. No17 Bahçelievler / İSTANBUL

3 YORUMLAR

    • tavsiye ettiniz için teşekkür ederim çok güzel bir okulmuş önce yorumlara baktım sonra gittim okula ve kaydını verdim daha doğrusu nakil verdim çok sevindim oğlumun yerine

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here