Okulumuz’un Tarihçesi

Orgeneral Eşref Bitlis Ortaokulu; 1933 Yılında MALATYA ’da doğmuş. 1952 yılında Topçu Asteğmen Rütbesi ile Harp Okulunu, 1954 yılında Topçu sınıfı okulunu bitirmiş.

Çeşitli birliklerde Batarya Takım Komutanlığı, Batarya komutanlığı ve Roket Tabur Bölük Komutanlığı yaptı. 1964 yılında girdiği Harp akademisini 1966 yılında bitirerek kurmay olmuş. 1978 yılına kadar muhtelif Karargâh ve birliklerde çalışmış. 1978 yılında Tuğgeneral,1982 yılında Tümgeneral,1986 yılında Korgeneral ve 1990 yılında Orgeneralliğe yükselmiş. Tuğgeneral rütbesi ile Komando Tugay Komutanlığı; Tümgeneral rütbesi ile 28 inci Piyade Tümen Komutanlığı,3 ncü Ordu Kurmay Başkanlığı; Korgeneral rütbesi ile 2 inci Kolordu Komutanlığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı görevinde bulunmuş.

Orgeneral rütbesiyle 20 AĞUSTOS 1990 tarihinde Jandarma Genel Komutanlığına atanmış. 1 inci ve 2 inci KIBRIŞ Barış Harekâtına da katılan Org. Eşref BİTLİS 17.02.1993 Tarihinde bir uçak kazası neticesinde ANKARA’ da ŞEHİT olmuştur. Org. Eşref Bitlis 17.02.1993 tarihinde bir uçak kazası neticesinde ANKARA’ da şehit olmuştur.

Org. Eşref Bitlis evli ve iki çocuklu olup Almanca bilmektedir. Okulumuz 1993–1994 Öğretim yılında Kocasinan Lisesine ek olarak yapılan binada eğitim ve öğretime açılmıştır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Teklifiyle müstakil İlköğretim Okulu olmuştur. 2012 yılı haziran ayında da Org. Eşref Bitlis Ortaokuluna dönüştürülen okulumuz halen ortaokul olarak eğitim öğretimine devam etmektedir. Okulumuz 1 Müdür odası, 4 Müdür Yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 memur odası, Kütüphane,2 Fen laboratuarı, Teknoloji Tasarım atölyesi, çok amaçlı spor salonu, 1 Kapalı Spor Salonu, 1 Konferans Salonu, 2 bilişim teknoloji sınıfı ile 2 anasınıfı ve 24 derslikten oluşmaktadır.

Okulumuz ikili eğitim yapmakta olup okulumuzda 5 İdareci, 74 Branş Öğretmeni,4 Rehber Öğretmeni, 4 Anasınıfı Öğretmeni, 1 Kadrolu Hizmetli bulunmaktadır. Okulumuzda l587 öğrenci eğitim görmektedir. Okulumuz İdare, Öğretmen Okul aile birliğinin çalışmaları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle beğenilen ve başarılı öğrenci yetiştiren bir okul olmuştur.

Halk Oyunları, Bilgi yarışması ve Spor faaliyetlerinde çok sayı da Kupa ve plaket almıştır. Okulumuzun öğretmen kadrosu tam olup, temel ihtiyaçları ve sportif araçlarının tüm malzemeleri alınmış olup, okulumuzun çevre düzenlemesi de yapılmıştır.

Değerler Eğitimi;

Spor Etkinlikleri;

OKULUMUZ’DAN GÖRÜNTÜLER

Kadromuz

Müdürümüz : ŞANSER EKŞİOĞLU

Müdür Yardımcılarımız : PINAR ERARSLAN, ŞEBNEM POLAT,EROL ERARSLAN, MURAT KAYA

Okulumuz’un Krokisi

Okulumuz’un İletişim Bilgileri

Telefon Numarası : 0212 555 15 12
Fax Numarası : 0212 642 13 63
Website Adresi : http://orgesrefbitlisortaokulu.meb.k12.tr
Okul Adresimiz : Siyavuş Paşa Mahallesi.Mustafa Kemal Paşa Caddesi Çeşme Sokak.Bahçelievler/İSTANBUL

6 YORUMLAR

  1. Çocuklarınız kaçıncı sınıfta acaba nerde oturuyorsunuz okula yakınmı yoksa özellikle mi bu okula verdiniz bende yakınım ama karar sızım her kafadan ses çıkıyo teşekkürlet

  2. Okul çok temiz ve kaliteli bir okuldur.Hocaları deneyimli ve çocuklara ellerinden geldiği kadar çok güzel öğretiyorlar.Ben çok memnunum.Allah razı olsun.

  3. Çok güzel sınavlardan notlarım ama açıkçası birazcık zorluyorlardı ben zoru sevdiğim için asla geri çekilmedim pes etmedim ve güzel not aldım teşşekkür ederim hocalarıma.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here