Bilgi Evi Hakkında

Yenibosna Bilgi Evi, 2011 yılında açılmış olan Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi içerisinde hizmet vermektedir. Bilgisayarlı Sınıfları (20 adet Bilgisayar ) – Zengin Kütüphanesi ile 1677 adet kitap ile hizmet vermektedir.

Birimlerimiz

Gençler! Bahçelievler Bilgi Evleri, okul dışındaki vakitlerinizi faydalı, eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle geçirebileceğiniz şekilde sizler için tasarlanmıştır.

Kütüphaneler

Üyelerimizin ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte ve sayıda kitap bulunmaktadır. Kitaplar üyelerin rahatlıkla ulaşıp alabilecekleri noktalarda bulunmakta olup, üyelerimiz okumak istedikleri kitapları seçerek kütüphanede vakit geçirebilmektedirler. Üyelerimiz ayrıca ödev ve araştırmalarını kütüphanede bulunan kaynaklardan faydalanarak yapabilmektedirler. Kütüphane personelimiz üyelerin talepleri doğrultusunda kitap bulma veya ödev araştırma konularında yardımcı olmaktadır. Okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için öğrenciler öncelikle Kütüphane Bölümü’ne yönlendirilmektedir. Üyelerimiz ayrıca 15 gün süreyle kitap ödünç alabilmektedirler.

Bilgisayar Laboratuvarı

Üyelerimiz kendileri için özel olarak düzenlenen Bilgisayar Laboratuarları’nda internetten ücretsiz olarak faydalanabilmektedirler. Temiz internet sayesinde araştırmalarını güvenli şekilde yapabilir, ödevlerinin çıktısını alabilir ve bilgisayar konusunda kendilerini geliştirebilirler.

Atölyeler

Üyelerimizin kulüp faaliyetlerini yürüttükleri, zekâ oyunları oynadıkları sosyal aktivite mekânlarıdır. Atölyelerimiz üyelerimizin dünyalarını yansıttıkları ve kendilerini en iyi ifade ettiği yerlerdir. Atölye çalışmaları haftalık program doğrultusunda yürütülmektedir. Üyelerimizin yapmış olduğu resim, el sanatları, şiir, kompozisyon ve araştırma çalışmaları Bilgi Evi panolarımızda sergilenerek üyelerimizin yeteneklerini göstermelerine fırsat verilmektedir.

Üyelik için Gerekli Şart ve Evraklar;

 • Bahçelievler’de ikametgah etmek.
 • Bahçelievler’de okul’da öğrenci olmak.
 • 3 adet Vesikalık Fotoğraf
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Bahçelievler Bilgi Evleri hafta içi her gün ve Cumartesi günleri 09.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Bilgi Evi İletişim Bilgileri

Adres: Yenibosna Merkez mah. Nigar sk. No:21 Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi Giriş Katı Yenibosna / Bahçelievler / İSTANBUL
Telefon: 0212 554 21 02 – 04

Bilgi Evi Krokisi

 

18 YORUMLAR

 1. Bilgi evini çok seviyorum çünkü oğluma çok yardımcı oluyor. Bu yüzden çok memnunum, öğretmenlerini ve personelini çok seviyorum.

 2. Bilgi evine bir yıldır getiriyorum kızımı. Çok memnunuz. Kızımın koşarak geldiği ve sevdiği için daha memnun kalıyoruz. Aslında söylenecek, anlatılacak fazla şey yok. Tek kelime ile her şey var eğitim adına

 3. Bahcelievlere 1,5 yıl önce taşındık. Geçen yıldan beri çocuklarım bilgi evine devam ediyor. Belediyenin çocuklarımıza böyle bir imkan sunmasından son derece memnunuz.

 4. Bilgi evi güzel şeyler kazandırıyor. Çocuklarımız çok seviyor. Eğitimi çok iyi, bilgi evini çok seviyoruz.BELEDİYE BAŞKANINA Sonsuz Teşekkürler

 5. Bilgi evini seviyorum güzel dersler, güzel etütler var. Çocuklarımız burada okuldan daha fazla eğitim alıyorlar yapanlardan allah razı olsun

 6. Bilgi evi dedilermi aklıma yenibosna yer geliyor başarılı oldukları kadar da düşüncelilerde devletin yeri olduğu için fazla rahat olamıyorlar kendileri tasarlıyamıyorlar onun yuzunden güzel bir bilgi evi herkeze tavsiye ederim eğerki cocukunuz varsa hiç beklemeyin hemen gonderin geç olmadan sınavlar yaklaşmadan en azından birşeyler kapar sonradan gonderirseniz bir faydası olmaz diye düşünüyorum…

 7. Bilgi evi güvenlik bakımından cok iyi devletin şubesi oldugu için gerçektende rahat davranamıyorlar bu bakımdan daha iyi çünkü bazı insanlar sorun cıkarıyor onlara sakin olunmasını söyleniyor cok saygılı çalışanlar var ben beğendim arayan ve araştıran herkeze tavsiye ederim çok iyi bir bilgi evi.

 8. çok güzel bir bilgi evi çocuklara derslerinde,sınavlarında çok yardımcı oluyor.hocalar çok iyi çocuklar kendilerini geliştiriyor.Allah razı olsun. bende çocuğumda çok memnunuz.

 9. Bura benım evim gibi çünki ben hocalarımı çok seviyorum çok yardımcı oluyorlar ekipmanlarımızda var bilgisayar,el işi kağıdı gibi vb.Gönül isterki her gün orada kalayım 🙂 ama olmuyor 😀

 10. Bütün arkadaşlarım gelmişti bende geleyim dedim tenefüste konuşuyorlar bende kıskanıyordum onları güzel yere gittikleri için tavsiye ederim neden , çünkü; okadar değişik anlatıyorlar öve öve bende kandım ama cidden öyleymiş bravo yetkililerimize.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here