AÖF Kayıt

Anadolu Üniversitesi
Açık Öğretim Fakültesi;

Açıköğretim Fakültesi,1982 yılında kurulmuş olan ve Uzaktan eğitim metoduyla öğrencilerine hizmet veren bir fakültedir. Kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayıp farklı illerde okuma imkanı olmayan, hatta örgün olarak üniversite okumaya fırsatı olmayan Türk vatandaşlarının imdadına koşan bir sistemdir.Tüm Türkiye’de hizmet veren açıköğretim fakültesi, bunun yanı sıra KKTC, Türki Cumhuriyetler ve Batı Avrupa’da da Türk vatandaşlarımıza hizmet sunmaktadır.

 AÖF Kayıtları

Gerekli Belgeler ve Kayıt Tarihleri; AÖF kayıtları her yıl Ağustos-Eylül dönemi yeni kayıt ve Ekim döneminde ise kayıt yenileme şeklinde oluyor ve AÖF internet sitesinden duyuruluyor. Kayıt için gereken bilgiler ise şöyle; İnternetten yapılan başvuru belgesi, Fotoğraflı – İmzalı Form, Öğrenci Bilgi Formu, Öğrenim Belgesi, Fotoğraf ve Askerlik Durum Belgesi.

AÖF Harç Ücretleri

Harç ücretleri fakülteler ve bölümler arasında farklılık gösterirken, 2015 için açıklanan değerlere göre AÖF harç ücretleri 205 ve 225 TL arasında farklılık gösteriyor.,

AÖF Sınav Tarihleri

Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri her dönem bir ara sınav ve bir de dönem sonu sınav döneminde sınavlara giriyorlar. Her yıl bu tarihler günleri açısından farklılık gösterse de AÖF sınavları genel olarak belirli zaman dilimlerine denk getiriliyor. AÖF sınav tarihleri dönem başlamadan önce Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi internet sitesi üzerinden paylaşılıyor.

Sınav giriş belgeleri internetten alınıyor ancak adayların yanlarında fotoğraflı kimlik belgelerini de bulundurmaları gerekiyor.
AÖF sınavları ilk dönem için Aralık ortasında ve Ocak sonunda yapılırken ikinci dönem ise Nisan ortası ve Haziran başında yapılıyor. Ayrıca tek dersten kalanlar için ise Temmuz ortasında tek ders sınavı yapılıyor.