Okulumuz’un Tarihçesi

Bahçelievler Cumhuriyet Anadolu Lisesi, İstanbul´un Bahçelievler semtinde 1967 yılında hizmete açılmıştır. Yayla´nın merkezinde, bir binada hizmete başlayan lise bugün üç bloktan oluşan kampüsünde 92 kişilik eğitim kadrosuyla öğrenim vermeye devam etmektedir.
Okulumuzun temeli Eylül 1967 tarihinde 16 derslikli 500 öğrenci kapasiteli Bakırköy Bahçelievler Ortaokulu olarak atılmıştır. Binanın mimari planını Yuksek Mimar Mühendis Yalçın EMİROĞLU yapmıştır. Okulun kurulduğu arsa hazineye ait olup 5910 m2 dir.
Bahçelievler İlkokulunun yapımı için ayrılan bu araziyi okulumuz adına tahsis ettirmek için başta o yıllarda mahalle muhtarımız Mustafa YAZICI olmak üzere 1966´da kurulan “Bahçelievler Ortaokul ve Lise Yaptırma ve Öğrencileri Koruma Derneği”nin de çabalarıyla bu arsanın okulumuzun yapımına ayrılması sağlanabilmiştir.

Ortaokul 1968-1969 öğretim yılında öğretime başlamıştır. Açılış yılında okula 960 öğrenci kaydedilmişti ve birinci yılda öğretmen kadrosu sadece 10 kişiden ibaretti.

Bahçelievler Ortaokulu 1969-1970 öğretim yılında Bahçelievler Lisesi olmuş ve lise birinci sınıfa kaydına başlamıştır.

Bugüne kadar lise kısmından 15.688 öğrenci lise diploması almıştır. Okulumuz bu öğretim yılında Anadolu lisesi olmuş ve Bahçelievler Cumhuriyet Anadolu lisesi adını almıştır.Okulumuzda 1 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Laboratuar, 1 resim atölyesi, 32 sınıf (66 şube), 1 kantin, 1 konferans salonu, 1 akıllı sınıf, 92 öğretmen, 1 müdür, 1 müdür baş yardımcısı, 4 müdür yardımcısı, 3 memur, 8 yardımcı personel, 1 güvenlik memuru ile eğitim-öğretime devam edilmektedir.

Etkinliklerimiz;

Değerler Eğitimi
Tiyatro Kulübümüz
ŞİİR DİNLETİSİ

Faaliyetlerimiz;

ÖĞRENCİ OKUL BAŞKANLIĞI SEÇİMİ
CUMHURİYET BAYRAMI
15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ

OKULUMUZUN FORMASI

Okul Takımlarımız;

Atletizm Takımı
Voleybol Takımı
Erkek Futbol Takımı
Yüzme Takımı

Kadromuz

Müdürümüz : ADNAN HAKAN

Müdür Yardımcılarımız : Gönül AYTEKİN, Fikret BAY, Ali Kemal TORUN

Okulumuz’un Krokisi

Okulumuz’un İletişim Bilgileri

Telefon Numarası : 0212 441 98 61 – 441 40 06
Fax Numarası : 0212 441 40 04
Website Adresi : http://bahcelievlercumhuriyetal.meb.k12.tr
Okul Adresimiz : Yayla Durağı Yıldızlı Sokak No 1 yayla / Bahçelievler / İstanbul

6 YORUMLAR

  1. Gencler okul bu sene bitti .Eski binayi yikip yenisini yaptilar.Efsane bi okul.Egitim kadrosu da harika.Yalniz bi cevat hoca var nami deger cevo Tam bi kolpa sakin inanmayin.Cok ikna edici konusur ama ne derse tersi olur.Fikret bay bey -nami deger FIKO-cok iyi bi egitimcidir ayni zmaanda cok iyi kunefe cigkofte falan ismarlar .Biraz zorlasaniz diskoya bile goturur .Okul 10 numara yani kesin gidin 12 lerde bi gelenk var bi arkadasin kafasina un dokup digerinin kafasinda ymurta kirmaniz lazim o sansli sinif olursaniz lise hayatiniz mukemmel gecmistir demektir benim gibi ;))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here