CHP Genel Merkezi’nce partinin İstanbul il başkanlığına ve ilçelere bir yazı daha gönderildi. 2 Aralık’ta durdurulan kongre sürecine devam edilme kararı alındı.

2 Aralık’ta CHP Merkezi’nce partinin İstanbul il başkanlığına ve ilçelere bir yazı gönderilmiş, kongre süreçleri durdurulmuştu. Güngören’de de 3 Aralık’ta başlayacak kongre sürecine, “Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla” ifadeleriyle dikkat çeken bu açıklama nedeniyle ara verilmişti.

Bu karara; bazı ilçeler ile Cemal Canpolat başkanlığındaki il yönetimi arasında sorunların ve Bahçelievler başta olmak üzere birçok ilçede delege seçimlerinde usulsüzlüklerin yaşanmasının neden olduğu iddia edildi. Yaşananların ardından Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün de İstanbul’a geldiği ve saatlerce süren toplantı yapıldığı öğrenildi.

Bu gelişmelerin ardından ilçelere yeni bir yazı gönderildi. Yine Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ile Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır’ın imzasının bulunduğu açıklamada; “İlgili yazımız gereği, bazı teknik aksaklıkların yanı sıra, ilerde tüzükten kaynaklanabilecek olası sorunların önüne geçmek amacı ile İstanbul il ve ilçe olağan kongre sürecinin durdurulması istenmişti. Yapılan çalışmalar ve olası aksaklıkların giderilmesi sonucunda, durdurulan İstanbul il ve ilçe olağan kongre sürecinin, CHP Genel Merkezi’nce 03 Mayıs 2017 tarihim itibariyle başlatılan, Kongreler Takvimi doğrultusunda devam etmesine karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here