E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

E-Devlet Kapısı üzerinden eski adıyla BAĞ-KUR yeni adıyla 4B sigortalılarının işlemleri için gerekli hizmetler sunulmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumunun kendi sitesinde yer alan tüm hizmetler E-Devlet sistemine geçmektedir. Böylelikle E-Devlet sistemi kamu hizmetlerinin toplandığı ve sunulduğu büyük çaplı bir platform olmuştur. Bu platformun verdiği hizmetler ise günden güne artmaktadır.

E-Devlet sistemini online bir sistem olduğu için hizmet alımında karşılaşılan bekleme sıraları, kuyrukları artık tarih olmuştur. Artık Bağ-kurlular E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü alınırken sıra beklemeden hızla yapacaklardır. Buna ek olarak E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü alma işleminin internet üzerinden sunuluşu vatandaşları istedikleri zaman ve mekanda E-Devlet üzerinden E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümünü almaya yetkin kılıyor.

E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümünü alacak BAĞ-KUR’lular 2008 yılında çıkan 5510 sayılı kanun ile artık 4B kategori sigortalıları olarak işlem yapmaktadırlar. BAĞ-KUR yani kendi adına ve hesabına bağımsız olarak çalışanlar artık 4B sigortalıları olarak anılmaktadır. E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü almak için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü alacağımız sayfaya yönlendirilmek üzere E-Devlet Kapısına ulaşmamız gerekmektedir. Daha sonrasında Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayarak E-Devlet sistemine giriş yapılabilecek yöntemlerden dilediğimizi seçip gerekli bilgileri doldurduktan sonra Sisteme Giriş Yap seçeneğine tıklıyoruz. Böylelikle E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü alma işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Almak İçin; TIKLAYINIZ!

E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Alarak Neleri Öğrenebiliriz?

E-Devlet BAĞ-KUR Hizmet Dökümü alarak 4B hizmet sürenizi öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak 4B sigortalısı olarak hizmete başlama tarihinizi, terk veya talep tarihlerimizi de öğrenebilir, emeklilik işlemlerimizi yapabilir. Aylık maaşımıza dair bilgilerimizi görüntüleyebilir ya da maaşımıza yansımış kesintileri takip edebiliriz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresiyle E-Devlet sistemine giriş yapmak giriş yöntemi bakımından en yaygın olanıdır. Bu nedenle sizlere kısaca E-Devlet şifresini nasıl alacağınızdan bahsetmek istedik. E-Devlet şifresi almak için birincil şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve ikinci şart ise 15 yaşını tamamlamış olmaktır. Eğer bu şartları sağlıyorsanız fotoğraflı bir nüfus cüzdanı ile en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi almak üzere başvuruda bulunduğunuzda E-Devlet şifreniz tarafınıza 2 TL işlem ücreti karşılığında teslim edilecektir.