25ELEKTRONİK ATIKLARIN YARATTIĞI TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ?

Monitörlerde bulunan kurşunun sadece 10 gramı 25.000 ton toprağımızı kirletiyor ve 200.000 litre suyumuzu kullanılmaz hale getiriyor.

Cep telefonu kullanıcıları eskiyen telefonlarını geridönüşüm sistemine dahil ettiklerinde tahmini 240.000 ton hammadde tasarrufu yapılmış olacaktır.

ELEKTRONİK ATIK NEDİR? NELER E-ATIKTIR?

E-atık(Elektronik Atık)küresel olarak elektronik cihaz/aletlerin kullanıcısı tarafından kullanım süresini tamamlamasıyla ortaya çıkan atıktır.

KÜÇÜK EV ALETLERİ
 • Elektrikli süpürgeler
 • Ekmek kızartma makineleri,kahve makineleri  v.b.
BÜYÜK EV ALETLERİ
 • Çamaşır Makineleri,kurutucular,bulaşık makineleri,fırınlar,elektrikli sobalar,mikrodalga fırınlar v.b
ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK ALETLER
 • Isıtma regülatörleri,termostatlar,endüstriyel anlamda kullanılan diğer izleme ve kontrol cihazları gibi
TÜKETİCİ ALETLER
 • Radyo setleri,televizyon setleri,video kameralar,video kaydediciler,müzik aletleri v.b
OTOMATİK DAĞITICILAR
 • Otomatik sıcak ve soğuk meşrubat dağıtıcıları, otomatik katı ürün dağıtıcıları,otomatik para makineleri v.b.
IT TELEKOMİNASYON
 • Yazıcılar,kişisel bilgisayarlar,notebook bilgisayarlar,fotokopi makineleri,hesap makineleri,fax makineleri,telefonlar v.b

Beyaz masa telefon numarası: 0212 484 38 63

Temizlik İşleri Müdürlüğü için: 0212 484 38 00’ı arayarak 2514 veya 2373 numaralı dahilileri tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

24 YORUMLAR

 1. atık geri dönüşüm güzel bir teknoloji olmus ben iyi oldugunu dusunuyorum şuan çok yararı oldugunu dusunuyorum tavsiye ederim.

 2. uzun zamandır takip etmiyordum ama çok şeyi kaçırmışım çok iyi teknoloji artık bayağı hızlı gelişiyor 🙂 memnunum sitenizden kolay gelsin

 3. Elektronik atıklar bile dünyayı sanki yeniden yaratıyor. İnsanlar hergün bir icat cıkartıyor. Her gün ilerliyoruz. Başarılı fikir.

 4. elektronik atık geri dönüşüm oldukça başarılı bir proje adamlar iyi düşünmüş ve bizede sadece pil, patlamış ampül vb onları çöpe atmak yerine elektronik atığa saklayacagız ve ülkeyi zararlardan kurtaracagız.

 5. Bahçelievlere misafirliğe geldim. En yakınımdaki ATM arıyordum. ve buldum dedim ki birdaha takılıyım şu sitede. girdim elektronik atık geri dönüşümüde değerlendirmişsiniz helal olsun ben daha hiçbirşeye şaşırmam 🙂

 6. Bayağı iyi ya ben tercih ediyorum ve memnunum sizde memnun olacaksınız eminim güzel bir elektronik maşallah diyorum hayırlı uğurlu olsun .

 7. Abi Avrupa bizden çok daha önce bu tür doğayı koruma etkinlikleri yaparken biz baya geri kalmışız.Olsun zararın neresinden dönsek kar’dır 🙂

 8. Elektronik atığı artık kullanalım her gün milyonlarca pil elektonik eşya çöp oluyor tuz oluyor kayboluyor. ELEKTRONİK ATIĞI KULLANALIM ARKADAŞLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here