Emre Can HUDAY CHP Başkanlığına Aday Oldu

0
341

Önümüzdeki günlerde yapılacak kongrede Adaylığı için ismi geçen iki aday birleşti. Adaylığını ilan eden Emre Can HUDAY, birleşme kararı aldıkları Orhan SAĞIR ile kameralara poz verdi.

Ana kademe yönetiminde ilçe başkanlığı için adaylık yarışının dikkat çektiği Cumhuriyet Halk Partisi’nde gençlik kollarında da adaylık heyecanı tırmanıyor. 10 Aralık’ta kongre gidecek olan CHP Bahçelievler Gençlik Kolu Başkanlığı’nda da adaylık açıklamaları sürerken, başkan adaylığı için ismi geçen Orhan Sağır ile Emre Can HUDAY’da birleşme kararı aldı. Dostluk pozu veren ikili, “Birleşerek geliyoruz, umudu örgütlüyoruz” sloganıyla yola çıktı.

CHP Bahçelievler Gençlik Kolu Başkan Adaylığını açıklayan Emre Can Huday, yaptığı açıklama ise şöyle; “Cumhuriyet Halk Partisi’nde yıllardır verdiğimiz mücadeleyi ve ortaya koyduğumuz emeği büyütmek adına, Bahçelievler Gençlik Örgütü Kongresi’ne adaylığımda girmeye karar verdik. Bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin çıkarını gözeten, desteğini esirgemeyen ve başkan adaylığından birleşmek adına feragat eden Orhan Sağır nezdinde, tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ederim. CHP Bahçelievler Gençlik Örgütü Kongresi’nde birliğin, beraberliğin ve emeğin mücadelesini vereceğiz. İçinde bulunduğumuz AKP faşizminin zincirlerini kıracak olan biz gençleriz. Biz mavi bir gökyüzü altında birlikte güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here