İhlas Koleji Karate Ligi’ni şampiyon bitirdi

1
21162

İhlas Koleji Karate Spor Kulübü’nden Emin Can İstanbullu, 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler İller Arası Karate Ligi’nde şampiyon oldu.

Sakarya’da düzenlenen 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler İller Arası Karate Ligi yapılan final müsabakaları ile sona erdi. Heyecanlı maçlara sahne olan ligde; İhlas Koleji Karate Spor Kulübü’nden Emin Can İstanbullu, sezonu şampiyon olarak kapattı. Serdivan Sakarya Kapalı Spor Salonu’nda yapılan müsabakalara 12 ilden 28 kulüp ve yaklaşık 1100 sporcu katıldı.

Sezon boyunca başarılı sonuçlar alan İhlas Koleji Karate Spor Kulübü’nden Emin Can İstanbullu, kendi kategorisinde son maçlarda da liderliği bırakmayarak şampiyonluğa ulaştı.
Diğer kategorilerde Barkın Efe Koca ligi ikinci bitirirken, Ahmet Baha Öksüz, Ahmet Baha Öksüz ise kendi kategorilerinde ligi üçüncü bitirdiler. Eleme grubunda mücadele eden Burkay Turgay Köseoğlu’da grubunu birinci olarak bitirdi. Grupta Mustafa Arda Beşer ikinci, Volkan Bayar’da üçüncü oldu.

Sezonun sona ermesinin ardından konuşan İhlas Koleji Karate Spor Kulübü antrenörü Kürşat Usda, başarılı olmak için takım halinde çok çalıştıklarını ve şampiyon çıkartarak bu emeklerin karşılığını aldıklarını ifade etti. Yoğun ve yorucu bir sezonu geride bıraktıklarını ifade eden Usda, “Sezon boyunca çalışmalarını aksatmadan sürdüren sporcularıma, onları teşvik eden ailelerine ve desteklerini bizden esirgemeyen İhlas Koleji camiasına teşekkür ediyorum. Yaptığımız çalışmalarla karate sporunu sevdirmeyi ve daha çok gencimizi bu spora kazandırmayı hedefliyorduk. Bunda da başarılı olduğumuz için mutluyuz” dedi.

İNANIYORUM Kİ BAŞARILARI DEVAM EDECEK
Sezonu şampiyon çıkararak bitiren karate takımını kutlayan İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, emeği geçen herkese teşekkür etti. Sezon boyunca karate takımını yakından takip ettiğinin altını çizen Yeltekin, “Sporcularımız sezonun genelinde bizleri mutlu eden çok başarılı sonuçlar elde ettiler. Onlarla sık sık bir araya gelerek başarılarını paylaştık. İnanıyorum ki gelecek sezonda aynı başarılar artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

kaynak: gazete365

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here