MEB Giriş

Milli Eğitim Bakanlığı

MEB, 17 Mart 1857 tarihinde Maarif-i Umumiye Nezareti olarak kurulmuş olup değişiklikler ile günümüzdeki halini almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Misyon;

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, zorunlu eğitim çağındaki bütün çocukları hayata ve bir üst öğrenime hazırlamak amacıyla, nitelikli eğitimi sağlamaya yönelik, okulların kendi politika ve stratejilerini geliştirmelerine fırsatlar sunan ve gerekli koşulları sağlayan hizmet birimidir.

MEB Sınav Takvimi;

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl sınav takvimini internet sitesinden açıklamaktadır. Ehliyet tarihlerinden TEOG tarihlerine kadar bütün sınavlar yıllık bazda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen gün ve zamanlarda yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı sınav takvimine buradan ulaşabilirsiniz. 

MEBBİS;

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS), MEB tarafından bakanlık üzerinden yapılabilecek birçok işlemin internet üzerinden kolayca yapılabilmesini sağlamak amacıyla hazırlanmış bir sistemdir. MEBBİS‘e giriş yapmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

 Sınav Sonuçları;

Milli Eğitim Bakanlığı, Ehliyet Sınavı Sonuçları, TEOG sonuçları ve AÖL sınavı sonuçları gibi yaptığı bütün sınavların sonuçlarını farklı sistemleri üzerinden açıklamaktadır. TEOG sonuçlarına öğrenciler ve velileri e-okul üzerinden ulaşabilirken diğer sınavların çoğunluğu için Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınav sistemi sayfası üzerinden gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.