Sağlıklı Bahçelievler Derneği kuruldu

1
557

Yeni kurulan Sağlıklı Bahçelievler Derneği (SABA) ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Necip Fazıl Kısakürek Merkezinde yapılan genel kurula ilçenin önde gelen isimleri katıldı. Sunumunu Şebnem Doğrugiden’in yaptığı genel kurulun Divan Başkanlığını Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Yıldırım, Divan Başkan Yardımcılığını Zeliha Altuğ, Kâtip Üyeliklerini ise Ramazan Demir ve Mehmet Ayata yaptı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının hemen ardından başlayan kongrenin kısa sürede yaptığı faaliyetleri Kurucu Başkan Metin Gökduman okudu. Tüzükte bir takım değişikler yapıldı. Yeni yönetim kurulu ise açık oylama ile belirlendi. Dilek ve temenniler kısmında; bazı isimler tavsiyelerde bulundu, bazı isimlerde eleştiri yaptı.

“BÜYÜK GAYRET SARF EDECEĞİZ”

Derneğin amaç ve faaliyetleri hakkında görüşlerini belirten Kurucu Genel Başkan Metin Gökduman, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Her işin başı sağlık olunca, bizler de halkımızın sağlığı, sağlık çalışanlarının verimliliği, içinde yaşadığımız cemiyetin huzur ve refahı için faydalı işler yapmak maksadıyla SABA’yı kurduk. İstedik ki güzel ilçemiz Bahçelievler’de sağlık adına da örnek işlere imza atalım. Çok kısa bir süre önce kurulmuş olmamıza rağmen, geleceğimiz adına sağlam adımlar atarak yola çıktık, yaptığımız toplantılarda halkımızın ruh ve beden sağlığı için neler yapabileceğimizi konuştuk. İlçemizde faaliyet gösteren sağlık müessesleriyle işbirliği yaparak, insan merkezli hizmetlerin verimliliğini arttırmayı, gerek çalışanların, gerekse velinimetimiz olan halkımızın daha fazla memnuniyeti için gayret sarf etmeyi en birinci hedef olarak belirledik. Engellilere, yaşlılara ve özellikle madde bağımlılarına yönelik yapacağımız çalışmaların temellerini attık, yol haritamızı çizdik.

MİLLİ EĞİTİMLE İŞ BİRLİĞİ YAPTIK

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sağılık hususunda bilgi ve farkındalık kazandırmak için çeşitli etkinlikler yapmaya karar verdik.

SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADIK

Sokak hayvanlarını da unutmadık. Onlar için de ne yapabiliriz diye kafa yorduk, fikir alışverişinde bulunduk.

KUCAKLAYAN BİR DERNEK OLACAĞIZ

Doktordan hemşireye, eczacıdan sağlık memuruna kadar sektörün bütün çalışanlarını ve tabiî ki hizmet verdiğimiz her insanı kucaklayan bir dernek olmayı hedefledik.

Bahçelievler’imizin diğer birçok konuda olduğu gibi sağlıkta da emsal teşkil eden ilçe olması için gelin hep beraber çalışalım, SABA’mıza destek verelim.”

Yeni yönetim, disiplin, denetim ve onur kurulu şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU

Metin Gökduman(başkan), Adnan Develioğlu, Aydın Çengel

Ayfer Duran, Ayşe Çetinkaya Çenet,Berat Eresin

Büşra Cersel, Çetin Öğütçüoğlu, Eser Kaysın, Güllü Gündoğdu

Hasan Belli, Mehmet Akif Uygur, Mustafa Fikretler,Necdet Lafçı, Nurcan Saktan, Gürsel Sıltağ, Özlem Oflazer, Şebnem Doğrugiden, Tibet Beyhan, Türkan Kılıçoğlu, Yücel Yıldızhan, Zeynep Sağlam

DENETLEME KURULU

Arzu Altuğ, Ayçin Çelik, Fuat Çağlayan, Hasan Gökceoğlu,

Kemal Koca, Mehmet Hazıroğlu

DİSİPLİN KURULU

Baki Aktaş, Berat Bekir Yalın Eker, Çetin Bayram Yıldız, Ecem Altuğ, Ömer Pişirici, Halis Narin, Hasan Çabukol, Sami Akan

ONUR KURULU

Halis Dalkılıç, Mehmet Muş, İlker Arıkan, Osman Develioğlu, Ömer Faruk Öz, Zülküf Türkoğlu, Emin Çıkrıkçı, Yusuf Yıldırım, Durali Baki, Murat Çağlar, Nur Eresin, Ruşen Uysal, Gazi Akmercan

Genel kurul toplu olarak çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Kaynak : Bahçelievler Express

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here