Spor Kenti Bahçelievler

22
4553

Spor salonu standartlarını konuşacağımıza göre, en yaygın ve popüler olan vücut geliştirme & fitness salonlarını ele alabiliriz. diğer taraftan bir girişimci, bir yönetici yada spor salonuna giden bir üye olabilirsiniz. Her halükarda sahip olmanız gereken standartları bilmek size fayda sağlayacaktır. Bu durumda Bahçelievler‘in gelişmiş sitesi sizlere online üyelik açabilmektedir. Gereken evraklar ve bilinmesi gereken bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

BİLİNMESİ GEREKEN BİLGİLER;

1.  ÖNKAYIT YAPTIRMADAN ÖDEME YAPMAYINIZ.

2.  TESİSİMİZE AYLIK ÜYELİK ALINMAKTADIR.GÜNLÜK KULLANIM YOKTUR.

3.  ÖĞRENCİ SEANSLARIMIZ 6-12 YAŞ ARASIDIR

4.  PAZARTESİ GÜNLERİ GENEL BAKIM YAPILDIĞINDAN TESİSLERİMİZ KAPALIDIR.

5.  ÜYELİK ÜCRETLERİ BAHÇELİEVLER BELEDİYESİNİN GELİRLER SERVİSİNE  YATIRILMAKTADIR.

6.  YÜZME VE FITNESS SEANSLARIMIZ EĞİTMEN EŞLİĞİNDE VERİLMEKTEDİR.

7.  BOWLING & BİLARDO  13:00 –  21:00  SAATLERİNDE KULLANILMAKTADIR.

YÜZME İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

BONE, HAVLU, MAYO, TERLİK, ASMA KİLİT

GENEL HATIRLATMALAR

 1. Spora başlamadan en az 1 buçuk saat önce yemek yemeyi kesmelisiniz. Çünkü egzersiz sırasında midenin dolu olmaması gerekir. Zamanım yok ama karnımda aç diyorsanız elma, muz, proteinli ya da yulaflı müsli yiyebilirsiniz.
 2. Spor salonuna geldiğinizde spor çantanızda uygun kıyafetler ve doğru ayakkabı getirdiğinizden emin olun. Çok pahalı olması ayağınıza çok uygun bir ayakkabı olması anlamına gelmez. Her zaman ayağınıza en uygun olanını seçin.
 3. Spora başlamadan önce makyajınızı kesinlikle çıkarın. Spor esnasında vücut ısısının artmasıyla yüzünüzdeki makyaj terle birleşerek cildinize zarar verebilir.
 4. Spora başlamadan önce kesinlikle ısının. Isınma hareketleri sporun temelidir. Koşu bandının üzerinde geçireceğiniz on dakika ve ardından birkaç aktif esneme hareketinin sizin için hayati önem taşıdığını unutmayın. Yapmamanız durumunda sakatlıklar kaçınılmaz olacaktır.
 5. Antrenman programınıza sadık kalın. Sizin için belirlenen program ne fazla, ne de azdır. İlk haftalarda programınız size zor gelebilir fakat yine de programınıza bağlı kalın.
 6. Set aralarında uzun konuşmalar yapmak programınızı olumsuz etkiler. Set aralarında 2 dakikadan uzun süre ara vermemeye çalışın.
 7. Egzersizden sonra ilk 20 dakika içerisinde alınan karbonhidrat boşalan glikojen depoları için çok önemlidir. Bu yüzden spor sonrası her zaman çantanızda bir adet meyve ya da karbonhidrat ve protein içerikli bir içecek bulundurun.
 8. Antrenman sonunda doğrudan duşa gitmek yerine birkaç pasif esneme hareketi yapın. Yapacağınız bu hareketler bir sonraki gün sizi kas ağrılarından kurtaracaktır.
 9. Spor esnasında dehidrasyon’u (su kaybı) önlemek için egzersiz sırasında su içmeyi ihmal etmeyin. Aksi takdirde kas krampları yaşabilirsiniz.
 10. Spor yapıyor olmanız istediğiniz her şeyi yiyeceğiniz anlamına gelmez. Günlük kalori ihtiyacınıza göre beslenmeyi unutmayın.

GEREKLİ EVRAKLAR;

ÜCRETLİ SALONLAR YÜZME İÇİN

 1.  KİMLİK FOTOKOPİSİ
 2.  3 ADET FOTOĞRAF
 3.  İKAMETGAH VEYA FATURA  ( Bahçelievlere ait )
 4.  TAM İDRAR TAHLİLİ
 5.  MANTAR TARAMA SONUCU
 6.  SAĞLIK RAPORU VEYA SPORCU KARTI
 7.  ÜCRET ÖDEME BELGESİ
 8.  İNDİRİM BELGESİ
 9. BAŞVURU FORMU

ÜCRETLİ SALONLAR FİTNESS

 1.  KİMLİK FOTOKOPİSİ
 2.  3 ADET FOTOĞRAF
 3.  İKAMETGAH VEYA FATURA ( Bahçelievlere ait )
 4.  SAĞLIK RAPORU VEYA SPORCU KARTI
 5.  ÜCRET ÖDEME BELGESİ
 6.  İNDİRİM BELGESİ
 7.  BAŞVURU FORMU

ÜCRETSİZ SALONLAR İÇİN

 1.  KİMLİK FOTOKOPİSİ
 2.  3 ADET FOTOĞRAF
 3.  İKAMETGAH VEYA FATURA ( Bahçelievlere ait )
 4.  SAĞLIK RAPORU VEYA SPORCU KARTI
 5.  BAŞVURU FORMU

ÜCRETLER;

2021 yılı Spor Tesisleri Ücret Tarifesi


Normal       İndirimli

HAVUZ                                                                                                                80 TL          60 TL


FITNESS                                                                                                             80 TL          60 TL


HAVUZ + FITNESS                                                                                           135 TL        100 TL


HAMAM + SAUNA + FIN HAMAMI + FITNESS                                                200 TL        165 TLSPOR KOMPLEKSİ ABONELİK KARTI                                                                 5 TL            5 TL

DİĞER


BOWLING OYUN ÜCRETİ                                                                                   10 TL


BİLARDO 3 TOP                                                                                                   10 TL


BİLARDO AMERİKAN                                                                                          10 TL

Notlar


İNDİRİM : Kamu Personeli, Öğrenci ( Lisans ve Doktora Dahil ) ,Engelliler ve Emekliler için geçerlidir.

Şehitlerimizin 1. derece yakınları, Gazilerimiz ve 1. derece yakınları tesislerimizen ücretsiz yararlanmaktadır.

 

 GALERİ;

22 YORUMLAR

 1. havuzu var spor alanı var basketbol sahası var var da var bende kayıt oldum teşekkürler güzel ve başarılı hocaları var. çok yakından takip ediyorum ve akşamları gidiyorum iş çıkışı havuz eğitimi alıyorum sizlerede tavsiye edebilirim ben sevdim birde siz deneyin isterseniz.

 2. Ben bu siteyi sevdim her yerden sorumluymuş gibi ama gerçekten öyle önemli olan site deil adamlar yapıyor helal olsun bahcelievler.biz.tr gerçekten insanlara neyin nerde oldugunu ve bilgilendiriyorsunuz sağolun.

 3. Bahçelievler bence spor kenti olarak 1. sırada başarı göstermekte başarılı olduğu kadar güzel bir çalışma tebrik ediyorum .

 4. her hafta sonu bilardo oynarız çok güzel çalışanlar ve personeller başarılı bir iş yapıyorlar bende memnunum tavsiye ederim bilardoları mükemmel .

 5. havuzundan çok memnunun hergun suyu kontrol ediliyor suyu çok temiz hocaları güzel bir şekilde yüzmeyi öğretiyor teşekkür ederim..

 6. Ben çok beğeniyorum spor komplekslerini ve tavsiye ediyorum bahcelievler kadar güzel bir kent yok ben beğendiğimi söyleyebilirim iyi günler.

 7. Spor kentinden fiyat bilgisi alıcaktım. Aradım ve alana kadar canım çıktı sonra yuzlerıne kapattım google’ye yazdım spor kenti diye ilk 2 demi ne orada çıktınız hemen girdim. Adamlar 10 dakikaya söyleyemediği şeyi, siz 2 saniyede karşıma çıkardınız. süper bir şey.

 8. Spor kenti bahçelievler bence en iyi spor salonlarının olduğu bir kent üstüne tanımam havuz bölümünde üyeyim hasan doğan’da başarılı ve mükemmel bir yer tavsiye ederim.

 9. Spor kenti olarak en sevdiğim kent ben saten şüphem yok bahçelievler’in spor kenti olduğundan ben sonuna kadar tavsiye ederim ne olursa olsun.

 10. Sporsuz bir hayat düşünemiyorum bile.Sporuda temel ihtiyaçlar listesine koymak lazım bence.Ayrıca Bahçelievler vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum.Spor adına bir çok çalışmalar mevcut ilçemizde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here