Tavuklu pilav bahane, bedava kitap şahane

0
374

Uzun yıllardır Bahçelievler’de ikamet eden kitap dostu Asım Toprak, ilginç kampanyaya imza attı. ‘Pilav alana, kitap hediye’ sloganıyla dikkat çekti.

Bahçelievler Mahallesi Ressam Halim Sokak’ta yıllardır esnaflık yapan Asım Toprak, pilav üstü tavuk yiyen herkese bedava kitap hediye etti. Yaklaşık 30 gün süren bu ilginç kampanyada yüzlerce vatandaş kitap sahibi oldu.

Okulların yoğun olduğu bölgede yer alan cafe, bir anda öğrencilerin ilgisini çekti. Bu kampanyayı duyan vatandaşlar da pilav yemek bahanesiyle bedava kitap sahibi oldu.

Toprak, yıllarca evinde okuduğu kitaplarını böyle bir kampanyada dağıtmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Kütüphanemizde çeşitli kitaplarımız vardı. Bunlar rafta durup bekleyeceğine bir şekilde okuyuculara iletelim istedik. Burada amaç pilav satışlarını arttırmak değil, bir bahane ile öğrencilere ve vatandaşlara kitabı hediye etmek. Kitabın değerine baktığınızda hem maddi hem manevi anlamda bir pilavdan daha değerli. Pilav aldıktan sonra kitap hediye edince de insanlar mutlu oluyor. Beklediğimizin ötesinde bir ilgi ve alaka görüyoruz” diye konuştu.

Kampanyayı haber alan kitap kurtları, sosyal medyada örgütlenerek hem pilavcının reklamını yaptı, hem de bedava kitap sahibi oldular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here