Türkiye’nin İlk Havaray’ı

6
1424
Türkiye'nin İlk Havaray'ı
Türkiye'nin İlk Havaray'ı

Türkiye’nin İlk Havaray’ı, İstanbul ulaşımı için önemli projelerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Havaray projesi, Küçükçekmece Sefaköy’den başlayacak.

Tamamlandığında bölgedeki trafiği oldukça rahatlatacak olan havaray hattı, Halkalı Toplu Konutlar ve Sefaköy gibi nüfusun yoğun olduğu yerleşim yerlerine rahat bir nefes aldıracak.

17 İSTASYONUN GÜZERGAHI BELİRLENDİ

Havaray, hem hitap edeceği nüfus sayısı, hem de güzergah üzerindeki konut projeleriyle dikkat çekerken, proje ile Küçükçekmece’de adeta bir ulaşım üssü haline getirecek.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı güzergahı; Halkalı Metrosu, Arena Park Ziya Gökalp, Başak Konutları İstasyonu rotasını izleyip, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda sona erecek. Hat, yaklaşık 15 kilometre uzunluğunda olacak.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE ULAŞIM RAHATLAYACAK

Diğer taraftan metro, Marmaray ve Havaray Hattı ile Küçükçekmece’nin ulaşımının çözüme kavuşacağını dile getiren Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Havaray, özellikle Küçükçekmecemiz için büyük önem taşıyor. Projeyle; raylı sistemlere (metro, tramvay vb.) rahat ulaşımı sağlamak için, minibüsler tarafından geçilebilen yollar üzerinde Havaray hatlarını kurarak trafiğe de çözüm getirilmesi hedefleniyor. Proje ilçemizin prestijine prestij katacak. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu

Kaynak: İBB

6 YORUMLAR

  1. İlk hava rayımı maşallah şimdi bu siteden duydum bildirim gelmişti ama vaktim yoktu ilk gidişte sefaköy’de keşfedeceğim 🙂 🙂 🙂

  2. Havaray çok güzel gittim ve gördüm gittikçe gelişiyoruz 2023’te daha da gelişeceğiz Allah’ın izni ile ben beğeniyorum sitenizi her gün girip bir bakıyorum zaten her güngüncelleniyor sitenizi beğeniyorum ve tavsiye ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here