UMADER’in Genel Başkanı Oldu…

0
379

Dikkatleri üzerine çeken Uluslararası Mazlumların Derneği’nin ilk kongresini yaptı, kurucu Başkan Zeynep Gürkan başkanlık görevine seçildi. Kongreye katılan Develioğlu, “Böylesi aktif bir derneğin Bahçelievler de kurulmuş olmasından büyük bir memnuniyet duyuyorum” dedi.

Yaklaşık 6 ay önce kurularak, kısa süreden adından söz ettirmeyi başaran, Genel Merkezi Bahçelievler’de olan Uluslararası Mazlumların Derneği (UMADER), 1. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Kurucu Başkan Zeynep Gürkan’ın tek aday olduğu kongrede, delegelerin bütün oylarını alan Zeynep Gürkan tekrar başkanlık görevine getirildi.

Kongrede kurulan divan başkanlığına; Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi, GAP Gazeteciler Birliği İstanbul temsilcisi Gökhan Bayram, ve ASGİAD Başkanı Ömer Yıldırım, katip üyeliğine ise; UMADER üyesi Melek Özçoban ve Medine Doğan ile UMADER Gençlik Kolları Başkanı Esengün Gürkan seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan, gündem maddelerinin yerine getirilmesiyle devam eden kongrenin sonunda teşekkür konuşması yapan UMADER Genel Başkanı Zeynep Gürkan, çok farklı bir STK olacaklarının vurgusunu yaptı, “Gelecekte başta yurt içi ve yurt dışında yeryüzündeki bütün mazlumlara el uzatmak ve onların gönül coğrafyasında yer edinmek için büyük gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

KONGRE’de YOĞUN KATILIM YAŞANDI

Bahçelievler Cemil Meriç Kültür Merkez’inde yoğun bir katılımla yapılan kongreye; Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İBB Başkanvekili İsmail Tunçgil, Bahçelievler İlçe Mille Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Star Gazetesi yazarı ve İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Resul Kurt, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Selami Aykut. AK Parti Şişli İlçe Başkan Vekili Orhan Altuna, Adıyaman Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ömer Yıldırım, GAP Gazeteciler Birliği İstanbul Temsilcisi Gökhan Bayram, Diriliş Postası Gazetesi Reklam Müdürü Süleyman Alpaydın, Neşe film yapım ve Prodüksiyon yönetim kurulu başkanı Yaşar yılmaz, Sivas-Kangal dernekler Federasyonu Başkanı Bekir Özyurt, TİMKİAD Başkanı Nihat Tanrıkulu, Sarıçiçek dernek başkanı Bekir Hallaç, ASİAD Başkan vekili Zülfikar Yeşil, Marmara Mardin Dernekler Federasyonu Başkanı Fuat Budur, UYGAD Basın Cemiyeti başkanı Mehmet Derviş, Bahçelievler Belediye Meclis Üyeleri; Selahattin Harputlu, Mehmet Ercan, Ahmet Hocaoğlu ve Mustafa Şahin, çok sayıda işadamları, bürokrat, siyasi parti temsilcileri, STK başkanları, UMADER Yönetim kurulu Üyeleri, birim başkanları, ilçe temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DEVELİOĞLU: UMADER KISA SÜREDE KENDİSİNİ İSPATLAMIŞTIR

Gazeteci ve TV programcısı Recebiye Çataksezer’in sunuculuğunu yaptığı kongrede bir konuşma yapan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, “3 Kasım Engelliler günü gibi anlamlı bir günde böyle bir kongrenin yapılması kongreye farklı bir anlam kazandırdığını belirtti. Başkan Develioğlu, “Dernekler hiç kuşkusuz vefakâr ve de cefakâr insanların işidir. Bu işler gönüllülük esasa dayalı olduğu için herkes bunu yapamaz. Ama UMADER ailesi yaklaşık altı ay önce kurulmasına rağmen ismine yakışır mazlum ve mağdurlarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarıyla bu işin üstesinden geleceğine dair rüştünü ispatlamıştır. Bunun için UMADER ailesini burada yürekten kutluyorum. Böylesi aktif bir derneğin Bahçelievler de kurulmuş olmasından büyük bir memnuniyet duyuyorum. Yeryüzünde nerede olursa olsun mazlumların ve mağdurlara yardım eli uzatmak ve onların gönül dünyasına dokunmak kadar güzel bir duygu olamaz. Bundan böyle gelecekte gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında bütün mazlumlara kucak açacak bir yuvası var o da
UMADER ailesidir. Kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yeni Başkanımız Zeynep Gürkan hanımefendiye ve bütün yol arkadaşlarına başarıların devamını diyorum” ifadelerini kullandı.

UMADER’İN FERDİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Kongrede birer selamlama konuşmasını yapan Star Gazetesi yazarı ve İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Resul Kurt ve Yüce İnşaat’ın sahibi Adem Yüce de birer selamlama konuşması yaparak, kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundular. İki isim de bundan böyle UMADER’in birer ferdisi olmaktan gurur duyduklarını söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here