Okulumuz’un Tarihçesi

Okulumuz Yayla İlkokulu 1971- 1972 öğretim yılında Bahçelievler Lisesi bünyesinde Bahçelievler Ortaokulu olarak öğretime başlamıştır. Bina yetersizliğinden dolayı Fikret Yüzatlı ilkokulunun bir bölümünde 1986 yılına kadar öğretime devam etmiştir.

1986 – 1987 öğretim yılında Şukufe Nihal sokaktaki yeni binasına başlamıştır.1993 – 1994 öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karar gereğince ilköğretim kurumuna dönüştürülerek Yayla İlköğretim Okulu adını almıştır.

Okulumuz İSMEP Projesi kapsamında yıkılarak yeniden yapılmıştır. 2011-2012 Eğitim Öğretim yılına yeni binasında Yayla İlköğretim Okulu adıyla eğitim öğretime başlamıştır.

2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karar gereğince 4+4+4 eğitim sistemine bağlı olarak okulumuz ilkokul olmuştur.2013-2014 öğretim yılından itibaren bağımsız ilkokul olarak eğitim öğretime devam edecektir.

Okul Aile Birliği Yönetmeliği 

Okulumuz Hizmet Envanteri

Nisan Ayı Aylık Yemek Listesi

Okul Veli-Öğrenci El Kitabı

Okulumuz Stratejik Planı

Kadromuz

Müdürümüz : CANAN YÜCELKAN

Müdür Yardımcılarımız : RECEP GÖKYAR, SIDIKA TULGAN, ARMAĞAN ÇEKİNMEZ

23 NİSAN’DAN GÖRÜNTÜLER

Okulumuz’un Krokisi

Okulumuz’un İletişim Bilgileri

Telefon Numarası : 0212 451 40 69
Fax Numarası     : 0212 451 40 95
Website Adresi : http://valirecepyazicioo.meb.k12.tr
Okul Adresimiz   : Bahçelievler Mah. Sera Sokak No 2 Bahçelievler / İSTANBUL

5 YORUMLAR

  1. Aynen katılıyorum bu düşünceyi de Veli’ler ortaya çıkarıyor her okulda iyide vardır kötüde mesela bu okuldaki neşe uyanık gibi.kendince çok iyi bir öğretmen eksiksiz ama çevresindeki çocuklardan ve velilerden memnun değil.çocuklara aşağılayıcı konuşan biri herkes ona zorla tahammül ediyor ben çok şükür ayrıldım onu Allah’a havale ediyorum oğlum ondan nefret ediyor bu Nasıl bişe anlamışsınızdır artık

  2. akıllı tahtalar geldi okula cocuklar çok mutlu ve daha iyi bir şekilde anlayıp öğremebiliyolar zaman zaman ders boş olduğu sıralarda çizgi filim izliyolar.

  3. Bugün okulda ders programı değişti ve bugün eve gelince okulun sitesini kontrol edeyim dedim birde ne göreyim ne ders programı yazıyor ne de başka birşey sonra bahcelievler’in sitesine girdim oradan herşeyin detayına kadar inceledim ve arkadaslarımada tavsiye ettim 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here