Hakkında

Bahçelievler’in ikinci kültür merkezi olarak 1996 yılında hizmete açılan Yayla Kültür Merkezi, yepyeni bir çehreye kavuşturulmak amacıyla tadilata alınıp baştan aşağı yenilenerek yeniden hizmete açıldı.

Yepyeni yüzüyle ferah, şık bir salon olan Yayla Sahnesinin, Bahçelievler sakinlerinin sahiplenip, benimseyecekleri yeni bir adres olacağını söyleyen Belediye Başkanı Osman Develioğlu görevi devraldıklarından günümüze ilçenin çehresini değiştirecek tesisleri halkın hizmetine sunduklarını belirtti. Bunların önemli bölümünü de kültüre ve sanata ilişkin yapılan yatırımlar olduğunun altını çizen Başkan Develioğlu; “ 2004 yılına kadar Bahçelievler’de sadece Necip Fazıl Kısakürek ve Yayla Kültür Merkezi vardı. Yıllar içerisinde ilçemize 5 yeni kültür merkezi daha kazandırdık. Abdurrahim Karakoç Kültür Merkezi, Nurettin Topçu Kültür Merkezi, Cemil Meriç Kültür Merkezi ve Dr. Enver Ören Kültür Merkezi ve Kocasinan Kültür Merkezi. Kültür Merkezlerimizde sadece tiyatro ve konser salonları değil, sergi salonları, cep sinema salonları, kütüphaneler, fuaye ve bowling salonları da bulunuyor. İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri olan Bahçelievler, şimdi kültür ve sanatın da merkezi” dedi.

Sanatseverlerin yeni buluşma adresi olacak
159 koltuk kapasiteli salonunda sanatsal gösteriler, seminer, yetişkin ve çocuk oyunları, konserler ve benzeri etkinliklerle Bahçelievler sakinleri için sezon boyunca kültür ve sanat hizmeti sunacak Bahçelievler Yayla Sahnesi, toplamda 2 katlı olup, 540 metrekare kullanım alanına sahip. Yerleşkede yönetim ofisi, reji odası, fuaye alanı, üst ve alt salon ile 3 adet sanatçı kulisi yer alıyor.

Yayla Kültür Merkezi Bilgileri

Adres: Bahçelievler Mahallesi, Adnan Kahveci Blv. No:111, 34180 Bahçelievler / İstanbul
Telefon: (0212) 441 36 81

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here